شرکت های روسی در نشستی که به میزبانی اتاق بازرگانی مسکو برگزار شده بود بر گسترش همکاریهای تجاری و اقتصادی با ایران تاکید کرده و با بیان اینکه سهم تجارت بین دو کشور بسیار پایین می باشد بر رفع موانع و تسهیل تجارت تاکید کردند .
ارزش مبادلات تجاری مابین روسیه و ایران در حال حاضر کمتر از سه میلیارد دلار است که طبق برنامه های این اتاق باید به ده میلیارد دلار برسد .
فرصت های حضور روسیه در اقتصاد ایران در محور های زیر مطرح شده است : صنایع نفت و گاز ، ساخت نیروگاه ، حمل و نقل ، صنایع سنگین ، کشاورزی ، چوب و فرآورده های چوبی .
مهمترین اقلام وارداتی ایران از روسیه فلزات و محصولات فلزی ، مواد غذایی و کشاورزی ، ماشین آلات و تجهیزات و کود شیمیایی و مهمترین اقلام صادراتی ایران به روسیه مواد غذایی و خام کشاورزی ، فرآورده های شیمیایی، محصولات معدنی خام و ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است .
کارآفرینان ایرانی دو نقش عمده را باید ایفا کنند یکی اینکه سرمایه سرمایه گذاران روس را برای سرمایه گذاری در پرژه های ایرانی جذب نمایند و دوم اینکه بازار روسیه و تقاضای این بازار را بررسی نموده و نیازهای آن را تامین نموده و صادراتی به این کشور داشته باشیم .

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()