برای سال 2014 شکل کار و استخدام تغییرات اساسی خواهد نمود و دورکاری و استخدام کارکنان اینترنتی به شدت افزایش خواهد یافت که دلایل بسیاری برای این امر و چرایی گرایش به ان عنوان شده که در زیر آمده است :
1- شرایط مرتبط با بیمه : شرایط خاص و هزینه های بیمه عاملی می باشد تا کارفرمایان از استخدام نیروهای تمام وقت دست برداشته و الویت با استخدام نیروهای غیر رسمی خواهد بود .
2- کار کردن پروژه ای : این شکل که از افراد بخواهیم تا پروژه ای کار کرده بسیار موثر واقع شده و تمرکز بیشتری در انجام کار وجود داشته و کارها سریعتر انجام شده اند .
3- یکسان شدن حقوق زن و مرد : نظرسنجی ها نشان داده اند تفاوت رضایت مردان و زنان از حقوقشان در سالهای جاری هر ساله کاهش یافته و به هم نزدیک شده اند و امسال این تفاوت بین درصد رضایت زنان و مردان به دو یا سه درصد خواهد رسید .
4- مشکلات اقتصادی کسب و کارها : در حال حاضر دنیا شرایط اقتصادی خاصی را تجربه می کند و در چنین شرایط بحرانی امنیت شغلی بسیار کاهش پیدا کرده و رشد کاری نیز کاهش یافته است .
5- سخت گیری برای استخدام : برای استخدام نیز شرایط و آزمون های سختی در نظر گرفته شده و بقولی فیلترهای بسیاری بنیانگذاری شده تا آن کارمندی که واقعا میخواهند را استخدام کنند .
6- برنامه های سلامت و کسب و کار : آمارها نشان می دهند کارمندانی که سلامتیشان با مشکل مواجه شده یا دچار افسردگی می شوند بیشترین هزینه و زیان را برای شرکت ها دارند و همین امر وجود برنامه های تفریحی و ورزشی نشاط آور در محیط های کاری را الزام آور می کند .
7- جست و جوی همیشگی افراد برای شغل بهتر : تمام افراد حتی آنهایی که در حال حاضر شغلی دارند در تلاش برای دستیابی به شغلی بهتر هستند و آمارها نشان داده اند که هیچگاه افراد از شغلشان رضایت کامل ندارند و در کشورمان ایران نیز افزایش استخدام ها در چند ماه اخیر را به دلیل ترک شغلی افراد که از شغل و درآمدشان ناراضی بودند می دانند .
8- استخدام افراد مشهور و پرآوازه : شرکتها تمایل دارند کارکنانی استخدام کنند که با ورودشان نام و آوازه و شهرت را به شرکت وارد می کنند و این امر برای کارکنان نیز صادق است که کار در محیط های کاری مشهور را ترجیح می دهند .

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()