به نقل از ایسنا آمده است که وزیر مسکن و شهرسازی قصد دارد در سال 95 وامهای 100 میلیونی مسکن را پرداخت نماید و دولت قصد دارد زمان انتظار دریافت وام را سه سال تعیین کند . در چنین شرایطی رئیس اتحادیه مشاورین املاک تهران گفته که متوسط قیمت مسکن سالانه 20 درصد افزایش می یابد و بهتر است دولت بجای سال 95 از نیمه سال 93 این وامهای 100 میلیونی را پرداخت نماید چرا که تا سال 95 توان خرید مردم 60 درصد کمتر از زمان جاری است .
آمار نشان می دهد قیمت مسکن در بیست سال اخیر تنها در سه سال روند کاهشی داشته است و آن هم کاهش قابل ملاحظه ای نبوده بلکه تنها سه درصد کاهش بوده است و مربوط به سالهای 76 ، 83 و 88 می باشد .
بنظر می آید اگر وامهای 100 میلیونی در سال جاری که قیمت متوسط یک آپارتمان 200 میلیون است پرداخت شود قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت و بازار از رکود فعلی خارج خواهد شد و کسب و کار های مرتبط با ساختمان گسترش خواهند یافت اما آیا بنظر شما این وامهای 100 میلیونی حتی در سال 93 شدنیست ؟ آیا بار روانی چنین وامی قیمتهای مسکن را بالا نخواهد برد ؟ آیا بازار مسکن با دادن چنین وامی از رکود خارج خواهد شد ؟
بازار مسکن بازار بسیار خاصی بحساب می آید و برای اقتصاد کشور صنعت ساختمان که صنایع وابسته بسیار دادرد بسیار ضروری می نماید که مورد توجه ویژه و اصولی قرار گیرد تا هم قدرت خرید مردم کم نشود و هم رکود در این صنعت حاکم نشود .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()