این گزارش توسط فوربس ارائه شده است . در بین برندها علاوه بر تولیدکنندگان لباس و وسایل ورزشی چندین شبکه تلویزیونی نیز حضور دارند .
1- ESPN
یک شبکه تلویزیونی برنامه های ورزشی آمریکایی که به شرکت والت دیزنی تعلق دارد و در سال 1979 تاسیس شده و از طریق آبونمان درآمد کسب می کند . ارزش تجاری این شبکه تلویزیونی ورزشی 11 میلیارد و 500 میلیون دلار می باشد.

2- آدیداس adidas
کمپانی لوازم ورزشی که بیش از 200 بازیکن و ده تیم معروف از آن استفاده می کنند . آدیداس حامی مالی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بود و با احتساب میلیارد ها تماشاگر توانست خود را در ذهن های مردم جاودانه کند. ارزش آدیداس 5 میلیارد دلار برآورد شده است.

3- اسکای اسپورت sky sport
شبکه نوآور در عرصه پخش مسابقات ورزشی که حق پخش فرمول یک را تا سال 2018 خریداری نموده و در حال سبقت گرفتن می باشد. این شبکه در حال حاضر بر روی موبایل و تبلت ها نیز برنامه پخش می کند تا در این عرصه نیز فعال باشد. ارزش تجاری این شبکه تلویزیونی در حال حاضر 3 میلیارد دلار است.

4- گتورید
چهارمین برند در عرصه نوشیدنیهای ورزشی انرژی زا فعال می باشد که تولیداتش در دو سال اخیر 15 درصد افزایش داشته است و در رقابت شدید با رقبای قدرتمند این عرصه بسیار موفق بوده است ولی راه سختی را در پیش دارد. ارزش تجاری 2 میلیارد و 500 میلیون دلار برای گتورید براورد شده است.

5- ریبوک Reebok
در اختیار داشتن 1.6 درصد از بازار کفش آمریکا فوق العاده است و از بازار کفش 2.4 میلیارد دلار درآمد کسب می کند و ارزش تجاری آن 1 میلیارد و 500 میلیون دلار می باشد.

6- under Armour
تولید لباسهای ورزشی با برند اختصاری یو ای که در ایالت مریلند مستقر است. درآمد این کمپانی نسبت به سال قبل افزایش چشمگیر 34 درصدی را داشته است و ارزش تجاری یک میلیون دلاری برای آن برآورد شده است.

7- EA
بازیهای رایانه ای ورزشی عرصه ای بسیار محبوب و پرطرفدار با اندازه بازاری بسیار زیاد . کمپانی الکترونیک آرتز با 27 بازی و فروش بیش از یک میلیون نسخه در سال معروف است و پنج بازی که بیش از 4 میلیون نسخه در سال فروش دارند ارزش تجاری این شرکت را 625 میلیون دلار کرده است.

8- یس
شبکه کابلی فعال در عرصه ورزش که تاسیس آن به 2002 باز می گردد و در چندین سال گذشته پر بیننده ترین شبکه ورزشی آمریکا بوده است و ارزش تجاری آن 600 میلیون دلار می باشد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()