در خبرها آمده است که تعداد افراد چاق در کشور های در حال توسعه چهار برابر شده اند و این خبر نشانه ای از یک فرصت کسب و کار می باشد . افرادی که در جست و جوی راه اندازی یک کسب و کار هستند باید ایده و فرصتی را کشف کنند و یکی از منابع آنها اخبار و اطلاعات هستند . این خبر نشاندهنده افزایش تعداد افراد چاق می باشد و به تبع آن تقاضا برای لاغری و استفاده از محصولات لاغری افزایش خواهد یافت و این بازار در سالهای اخیر در این کشورها چند برابر شده است .
یک موسسه تحقیقاتی در لندن اعلام کرده یک سوم بزرگسالان دنیا یعنی حدود 1.46 میلیارد نفر در دنیا با معضل چاقی روبرو هستند.
بین سال‌های 1980 و 2008، تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در کشورهای درحال توسعه از 250 میلیون به 904 میلیون افزایش یافته است و این رقم در کشور های توسعه یافته از 321 میلیون به 557 میلیون رسیده است.
افزایش چاقی در نتیجه تغییر رژیم غذایی در کشورهای درحال توسعه صورت گرفته است، وقتی که درآمد افزایش می‌یابد، مردم رژیم غذایی خود را از غلات به گوشت، چربی‌ها و شکر تغییر می‌دهند. مصرف بیش از حد غذا با دنبال کردن سبک زندگی بی حرکت و نشسته عامل این چاقی محسوب می‌شود.
پیشنهاد ما به کارآفرینان : ایده ای برای لاغری بیابید یا محصول جدیدی را که در چاقی موثر است کشف نمایید یا به دنبال الگوهایی همچون راه اندازی مراکز لاغری و ورزش جمعی و ... باشید .
دوستان عزیز فرصت ها را دریابید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، ایده های جذاب و جدید كسب و كار،     | نظرات()