میزان مصرف تخم مرغ در بین مردم بسیار بالاست که این امر دلایل مختلفی دارد و نشاندهنده بازاری بسیار بزرگ برای این محصول است و یک معضل در عرصه تخم مرغ همواره بسته بندی های نه چندان جالب ان بوده است اما اینک در کشور مجارستان با هدف صرفه‌ جویی در میزان مواد لازم، یک بسته‌بندی جدید و خلاقانه برای تخم‌ مرغ طراحی کرده است. این بسته‌ بندی از مقوای تحت امواج میکرو ساخته شده و در مرحله‌ ی بُرش، تنها تعدادی برش بیضی‌ شکل در یک ورق مقوای یک‌ تکه ایجاد شده است. به راحتی حمل می‌ شود و ضمن اینکه محافظت خوبی از تخم‌ مرغ‌ ها به عمل می‌ آورد، خریدار می‌ تواند بدون بازکردنِ بسته، از سالم بودن تخم‌ مرغ‌ های داخلش مطمئن شود. پس از استفاده، جعبه‌ ی مقوایی تا می‌ شود و فضای کمتری را به عنوان زباله اشغال می‌کند.

در کشور ما نیز بسته بندی خود می تواند زمینه ایده های تولیدی بسیاری را فراهم نماید چرا که همانگونه که می دانیم در عرصه بسته بندی کشور ما ضعیف بوده و همین امر ما را در صادرات زعفران و پسته و بسیاری محصولات دیگر عقب انداخته است پس باید دست به کار شد.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 اسفند 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: ایده های جذاب و جدید كسب و كار،     | نظرات()